REZERWACJA WIZYTY
Siedem najczęstszych skarg gości ślubnych i jak ich uniknąć - Ksenia Nauti Wedding fahion brand
21057
post-template-default,single,single-post,postid-21057,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,audrey-ver-1.5,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-divided,eltd-sticky-header-on-scroll-down-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-menu-slide-from-right,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive

Blog

Ksenia Nauti Wedding fahion brand / Porady  / Siedem najczęstszych skarg gości ślubnych i jak ich uniknąć
Ksenia_Nauti_Bridal_09_11_23_1_kontakt-gości ślubny

Siedem najczęstszych skarg gości ślubnych i jak ich uniknąć

Rozwiąż te sprawy z wyprzedzeniem, zanim staną się problemem.

Zacznijmy od tego: Twój dzień ślubu to Twój dzień, i to Ty masz ostatnie słowo! No cóż, w granicach rozsądku. Ale jak wszyscy wiemy, niemal niemożliwe jest zadowolić każdego. Nawet najlepiej zaplanowany ślub nie może przewidzieć każdej sytuacji, która mogłaby potencjalnie zirytować gościa, ale zidentyfikowaliśmy siedem najczęstszych skarg gości, i dobra wiadomość jest taka, że ​​uniknięcie każdej z nich jest naprawdę proste. Zapoznaj się poniżej.

 

1.Data ślubu.

Pamiętaj, że nigdy nie uda ci się zadowolić każdego. Jednak wybór daty ślubu w środku tygodnia, blisko świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra lub nawet świąt państwowych może spowodować więcej odmów, niż się spodziewasz.

Rozwiązanie: Jeśli planujesz ślub w okresie Bożego Narodzenia lub Sylwestra, daj ludziom znać z dużym wyprzedzeniem. W trakcie świąt może być trudniej zorganizować opiekę nad dziećmi lub ludzie mogą mieć gości w odwiedzinach. Pamiętaj również o odległości w tych okresach, ponieważ może to oznaczać, że ludzie nie będą mogli zostać na noc, ani na cały weekend, jeśli w tym samym czasie mają inne planowane wydarzenia.

Ksenia_Nauti_Bridal_09_11_23_2

2.Warunki na zaproszeniach.

Od “bez dzieci”, żadnego “plus jeszcze jedna osoba”, zakazu korzystania z mediów społecznościowych po “prezenty tylko w formie gotówki”. Warunki na zaproszeniach mogą zazwyczaj wywoływać pewne niezadowolenie wśród gości. Ale ponieważ to Twój dzień, nie pozwól nikomu, aby sprawił, że będziesz się źle czuć z powodu jakichkolwiek podjętych przez Ciebie decyzji. Wszystkie te warunki są zupełnie uzasadnione.

Rozwiązanie: Jeśli warunek “bez dzieci” lub “bez towarzystwa” stanowi problem, rozważ zorganizowanie drugiego dnia, który będzie bardziej luźny i umożliwi gościom przyjście z partnerami lub dziećmi. Jeśli chodzi o zaproszenia, wyraźnie określ swoje żądania. Podaj imię gościa na kopercie i zaproszeniu, a także upewnij się, że wszelkie warunki są dobrze widoczne.

Ksenia_Nauti_Bridal_09_11_23_3

3.Zbyt krótki termin

Najczęstszą skargą gości weselnych jest zbyt krótki termin zapowiedzi, zwłaszcza jeśli chodzi o ślub za granicą lub dwudniowe imprezy. Jeśli taka sytuacja ma miejsce, postaraj się wysłać zaproszenia wcześniej niż zazwyczaj, tak, aby mieć również wystarczająco czasu na zaproszenie listy rezerwowej, a nawet listy ”B” w przypadku odmów.

Rozwiązanie: Wysyłaj zaproszenia tak szybko, jak tylko to możliwe. Dodaj wszystkie niezbędne informacje dotyczące zakwaterowania i lotów, oraz poproś gości o potwierdzenie uczestnictwa. Goście muszą mieć wystarczająco dużo czasu na zaplanowanie opieki nad dziećmi, własnych rodzinnych wakacji i urlopów w pracy.

Ksenia_Nauti_Bridal_09_11_23_4

4.Dostępność zakwaterowania

Jeśli Twój nocleg jest zarezerwowany przez rodzinę i najbliższych przyjaciół, goście mogą być zmuszeni szukać alternatywnych opcji w okolicy. Masz już wystarczająco dużo planowania, aby zająć się zakwaterowaniem dla wszystkich gości, więc aby uniknąć narzekań, sugerujemy poniższe rozwiązanie.

Rozwiązanie: Porozmawiaj z planerem ślubnym lub koordynatorem, ponieważ będą mieli rekomendacje z poprzednich imprez. Do zaproszenia ślubnego lub strony internetowej ślubu załącz wszystkie dostępne opcje noclegów, takie jak Airbnb, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne itp., wraz z numerami kontaktowymi i adresami stron internetowych. Zaufaj nam, Twoi goście to docenią!

Ksenia_Nauti_Bridal_09_11_23_5

5.Brak jedzenia lub napojów

Goście, spożywający kanapki z menu baru podczas przyjęcia, to ostatnia rzecz, jaką chcesz zobaczyć! Ale głodni goście z pewnością skarżą się najczęściej. Jeśli między ceremonią a ucztą jest duża przerwa lub jeśli ludzie podróżowali długo tego ranka, goście z pewnością będą wygłodniali.

Rozwiązanie: Zamów wystarczającą ilość przekąsek i miej rezerwę jedzenia i napojów dla spóźnialskich, którzy mogą być zajęci meldowaniem się w zakwaterowaniu lub robieniem zdjęć.

Ksenia_Nauti_Bridal_09_11_23_6

6.Plan miejsc na przyjęciu

Och, plan stołów. Polityka z tym związana może sprawić, że przedwcześnie posiwiejesz, nie mówiąc już o próbie zapewnienia, że wszyscy usiądą obok osób, których znają lub z którymi będą mieli dobrą zabawę. Niemniej jednak będą też ciocie, które będą chciały usiąść tutaj, a przyjaciele, którzy nie będą chcieli siedzieć tutaj. Warto poświęcić trochę czasu na stworzenie przemyślanego planu miejsc, jak tylko otrzymasz większość potwierdzeń uczestnictwa.

Rozwiązanie: Jeśli znajdziesz się w martwym punkcie, porozmawiaj z koordynatorem ślubnym. Twoja restauracja może pomóc w określeniu rozmiarów stołów i ich rozmieszczeniu. Wybierz kilka mniejszych stołów lub może jeden lub dwa duże stoły, zamiast upychać kilka obcych osób w jedną przestrzeń. Jeśli wszyscy dobrze się bawią, to zwiększy atmosferę Twojego dnia.

Ksenia_Nauti_Bridal_09_11_23_7

7.Niekończące się przemówienia

Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na wygłoszenie przemówień weselnych przed posiłkiem, musisz przestrzegać ściśłego czasu, aby uniknąć przesmażonego mięsa i odgłosów głodnych brzuchów. To samo dotyczy przemówień po posiłku, jeśli nie chcesz patrzeć na ziewania lub otrzymywać sygnałów od swojego zespołu weselnego, żeby zakończyć to szybko!

Rozwiązanie: To jest proste do uniknięcia, poproś wszystkich o repetycji i kontrolowanie czasu.

Jeśli wygodniej Ci śledzić nowe posty na mediach społecznościowych, zasubskrybuj nas na Facebooku lub Instagramie.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.